Aktuálně

Od chvíle, kdy se u nás začala Pirátská strana zviditelňovat, nacházely její myšlenky řadu příznivců. Problematičtější to ovšem měl samotný název.
V úterý po velikonocích se boskovické zastupitelstvo sešlo v obvyklou dobu v zámeckém skleníku. Zasedání trvalo tři a čtvrt hodiny. Získat však na otázky relevantní odpovědi je však náročnější, než by se mohlo zdát.
Ve středu 3. dubna jsme na radnici v Boskovicích uspořádali setkání zastupitelů a veřejnosti na téma participativního rozpočtu.
Programové prohlášení, které obvykle vzniká po volbách jako první společná deklarace funkčnosti rady města a na které jsme v Boskovicích čekali pět měsíců, je stručný a nekonkrétní dokument, který obsahuje mnoho univerzálních pravd o tom, jak by mělo město fungovat.
Vážíme si iniciativy vedení města uspořádat veřejné setkání s občany, na kterém jsme měli možnost seznámit se s návrhem knihovny a komunitního centra podle městského architekta Zdeňka Fránka.
V sobotu 19. ledna se v Táboře konalo Celostátní fórum Pirátů. Pro nás je to tak tak trochu symbolicky přesně rok poté, co jsme si v Boskovicích začali pohrávat s myšlenkou, že založíme Piráty i tady. Do Tábora jsme se vydali načerpat novou inspiraci, potkat se s čelními představiteli strany a vyzkoušet si na vlastní kůži, jak pirátská politika funguje ve větším měřítku.
V úterý 18. prosince proběhlo již 2. zasedání zastupitelstva města Boskovice, na kterém jsme zasedli do opozičních křesel. Asi nejdůležitějšími body k hlasování bylo schválení rozpočtu města na rok 2019 či ukončení systému dopravy osob starších 70 let veřejnou autobusovou dopravou na území Boskovic zdarma.
Poněkud kontroverzním tématem posledních měsíců, volební kampaně i začátku nového volebního období je nová městská knihovna. Tu navrhl městský architekt Zdeněk Fránek a věnoval městu studii, podle které by knihovna měla stát v prostoru bývalého ZZN vedle Masarykova náměstí.
V pondělí 26. listopadu se Radek sešel se starostou Jaroslavem Dohnálkem na plánované schůzce ohledně městského rozpočtu na rok 2019. Ten budeme projednávat společně na semináři zastupitelů 3. prosince a schvalovat na zasedání zastupitelstva 18. prosince.
Včera jsme si připomněli devětadvacáté výročí Sametové revoluce a 79 let od uzavření českých vysokých škol na počátku druhé světové války. Jedno datum znamenalo vstup do období hrůzy nacistické okupace, Sametová revoluce pak po téměř...
Personální obsazení komisí rady města i jejich fungování se bude probírat na prosincovém zasedání zastupitelstva. Kromě nominací na kvalifikované členy komisí, které shromažďujeme, chceme navrhnout dvě opatření.
Pan starosta Jaroslav Dohnálek nás oslovil ohledně nominací do finančního a kontrolního výboru a dozorčích rad Služeb Boskovice a Nemocnice Boskovice.
V úterý 30. října se konalo ustavující zasedání nového zastupitelstva pro volební období 2018-2022. Za Piráty se zúčastnili Radek a Jenda, Kristýna téhož dne koncertovala na Taiwanu a svůj zastupitelský slib složí na zasedání prosincovém.
Přečtěte si, jak vidíme vývoj situace ohledně sestavování koalice po volbách.
Přejeme si, aby občané Boskovic ještě před volbami do zastupitelstva věděli, jak budeme po volbách postupovat. Proto zveřejňujeme tento text.