Otevřený dopis koaličním stranám ZM Boskovice

Vážení a milí zastupitelé města Boskovice.
 
Jak jistě všichni víte, dnes podvečer se ve stovkách obcí po celé ČR konala již poněkolikáté demonstrace za odstoupení premiéra Andreje Babiše a ministryně Marie Benešové. Posledního celostátního setkání na Václavském náměstí se zúčastnilo přes 120 000 lidí a odhady účasti na příští demonstraci 23. června na Letné jsou ještě mnohem vyšší. Dnes poprvé se demonstrace konala také v Boskovicích. 
 
Premiér nejen že demonstrace ignoruje, ale vytrvale popírá veškeré důkazy, které poukazují na střet zájmu, v němž se nachází. Zpochybňuje výsledky auditu Evropské komise, neexistuje pro něj žádná autorita, jejíž slova a rozhodnutí by uznával. Ve svém mocnářství dávno překračuje únosnou mez, a navíc se do očí vysmívá hlasům, které se proti němu ozývají, v domnění, že není žádného orgánu ani důkazu, který by Andreje Babiše mohl přimět k rezignaci. Rozumím tomu, že komunální a celostátní politika nejsou totéž a že vrcholní představitelé ANO jsou někdo jiný než ti, kteří hnutí reprezentují v Boskovicích. Celostátní události ale vrhají stín na hnutí ANO ve všech jeho podobách. Věřím, že všichni členové hnutí se s Babišovým jednáním neztotožňují a že pro mnohé z nich je situace nesnadná, protože do strany vstupovali v době, kdy ještě nebylo tolik zřejmé, jakým směrem se bude ubírat. Chtěla bych tedy tímto dopisem poprosit zastupitele za ANO v Boskovicích, aby se jasně vyjádřili k politice Andreje Babiše. Pokud s ní nesouhlasí, aby se od ní distancovali a pomohli tím očistit značku strany, kterou zastupují. O totéž prosím ostatní koaliční partnery ANO. Jinak by veškeré jejich protibabišovské kroky, příspěvky, komentáře i případnou účast na demonstracích nebylo možné vnímat jinak než jako pokrytectví.
 
Domnívám se, že současná situace si víc než kdy jindy žádá jasná slova. A jsem přesvědčená, že v demokratické společnosti existují hodnoty, které za všech okolností musí zůstat nadřazeny stranické příslušnosti a loajalitě.
 
Se srdečným pozdravem

Kristýna Znamenáčková