Jan Hejna

36 let
kuchař

Jan Hejna

Jmenuji se Jan Hejna, je mi 35 let, mám bakaláře ze speciální pedagogiky. Tomuto oboru jsem se poměrně dlouho věnoval, ale před pár lety jsem toto pole opustil a otevřel si hostel, kde jsem zúročil zkušenosti z cestování a z pobývání po hostelech. V roce 2017 jsem hostel uzavřel, protože mě již tato činnost nenaplňovala a necítil jsem možnost růstu. Nyní se začínám více věnovat vaření, pracuji jako kuchař.

Pocházím z Boskovic, kde jsem žil do svých 20 let, poté jsem hodně cestoval a žil např. v Brně, Praze, Walesu, Islandu. Ale vždy jsem se rád do Boskovic vracel. Po návratu jsem měl vždy zajímavou možnost vidět město po delší době, což mi dávalo odstup. Také díky zkušenostem s jiným prostředím jsem měl možnost nahlédnout na město jinak. Přesně si pamatuji moment, kdy jsem si uvědomil, že nemusím čekat, až se tady něco bude dít, ale že sám mohu vyvíjet aktivitu. V té době jsem začal realizovat malé projekty, např. zavěšení houpačky do veřejného nevyužitého parku, pořádání projekce s hudbou, sousedských slavností, výstavy atd., kdy jsem chtěl přinést tyto milé akce do města, ale také jsem chtěl motivovat další lidi k aktivitě.

A podobně to mám s Pirátskou stranou, původně jsem se účastnit aktivně nechtěl, ale když jsem mluvil o tom, že v tom nechci být aktivní, ale chci, aby to tu bylo, tak jsem si uvědomil, že opět zodpovědnost přehazuji na někoho jiného. A tak jsem se ocitl na schůzkách boskovické pirátské strany, za kterou kandiduji. Kromě zmíněné kultury a navazování přátelských vztahů mezi lidmi se zajímám o urbanismus, ekologii, alternativní školství, baví mě městská cyklistika a kreativní, neotřelé a prospěšné nápady ve všech směrech.