Martin Kolář

50 let
dělník

Martin Kolář

Jmenuji se Martin Kolář. Je mi 50 let, jsem ženatý, mám dvě děti, momentálně dvě kočky a jednoho hada. Pocházím z Brna, kde jsem třicet let žil, studoval gymnázium a pracoval ve slévárně.

Posledních dvacet let žiju v Boskovicích, pracoval jsem v hudebním klubu Sklepy, v regionálních novinách Boskovicko. Živil jsem se také výškařinou nebo jako podlahář. Momentálně jsem zaměstnán ve zdejší firmě Láník. Aktivně se zapojuji do kulturního života v Brně i v Boskovicích, ať už jako zpěvák kapel Oka mžik a Idiot Crusoe nebo jako herec v boskovickém divadle Naboso. Divadlo Naboso funguje v Boskovicích už patnáct let a za dobu svojí existence se projevilo jako mimořádný zjev nejen na místní, ale i celorepublikové scéně. Přesto funguje divadlo v provizorních a nuzných podmínkách, čemuž lze ve městě, které si na kvalitní kultuře zakládá, jen stěží věřit. Vnímám zcela nedostatečnou podporu podobných organizací a uskupení ze strany města, a to nejen jako herec a muzikant, ale také jako otec dětí, které v Boskovicích vyrůstají.

Do místní Pirátské strany bych rád přispěl svými názory a návrhy z nové perspektivy a se svými životními zkušenostmi. Podporuji iniciativu, která by měla vést ke zefektivnění komunikace mezi městem a občany, ke transparentnosti rozhodování o věcech s dopadem na život ve městě.