Radek Šamšula

Radek Šamšula
30 let
živnostník

Radek Šamšula

Jmenuji se Radek Šamšula. Je mi 30 let. Jsem absolventem boskovického gymnázia a bakalářského oboru Informační technologie na VUT v Brně. Živím se tvorbou a správou webů a informačních systémů. Dlouhodobě se věnuji volnočasovým aktivitám mládeže. Od devíti let působím v místním spolku Vatra Boskovice.

V souladu s filozofií České pirátské strany bychom chtěli vnést do boskovické politiky nové myšlenky. Chceme především otevřenou diskuzi s veřejností a úplnou transparentnost tam, kde je to možné. Správa záležitostí obce je věcí veřejnou a nejlepší kontrola lidí, kteří dostali důvěru od občana a zastupují ho, je zase především občan. My tomu chceme jít příkladem, proto všechny naše kroky a rozhodnutí budeme zveřejňovat zde na webu. Nebojíme se kritiky, bojíme se nezájmu občanů o dění ve městě. Ti, kdo mají na radnici vlastní zájmy, se budou vždycky zajímat.

V následujících letech čeká Boskovice celá řada zásadních rozhodnutí. Z opozice nebudeme mít velkou sílu některá rozhodnutí ovlivnit nebo změnit, ale budeme dělat všechno proto, aby zastupitelstvo vždy rozhodovalo s maximálním množstvím informací na základ faktů. Jen tak může být rozhodování nezávislé a nezpochybnitelné.

Osobně bych se chtěl zasadit o větší podporu organizací, které nabízejí mladým lidem smysluplné využití volného času, od skautů přes volnočasové spolky (Plán B, Vatra Boskovice) po různé sportovní kluby. Nemám na mysli jen finanční podporu, ale i podporu výstavby projektů, které by mohly sloužit i mládeži, například lezecká stěna nebo skatepark.