Týden veřejného prostoru

Týden veřejného prostoru skončil

Všem moc děkujeme za účast a participaci. Závěrečnou zprávu z celého týdne naleznete v PDF dokumentu na konci stránky.


 

Jak se cítíte ve veřejném prostoru našeho města? Je pro vás místem, kde rádi trávíte čas, nebo jen nezbytně nutnou dobu?

V rámci Týdne veřejného prostoru se toho hodně dozvíte, my se toho mnoho dozvíme od vás, společně o všem pohovoříme, povolaní nám k tomu řeknou víc a snad se i trochu pobavíme. Čeká nás přednáška, procházka po městě, online lajkovací souboj vybraných zákoutí i společné setkávání na různých místech ve městě. Veřejný prostor by se v první fázi měl stát živým tématem a předmětem diskuse. Proto chceme téma rozdmýchat a oživit - pomozte nám v tom svojí účastí!

Program

pondělí 18.10. / úterý 19. 10.
Jak je nám u nás?

Potkejme se společně nad mapou Boskovic a označme si místa, kde se cítíme dobře, i ta, která se úplně nevydařila. Sbírejme nápady, podněty, chválu i hejty. V různé dny na různých místech ve městě - sledujte plakáty i tuhle událost.

středa 20.10. 17:00
Přednáška Venduly Svobodové: Základní přístupy k veřejnému prostoru

Přednáškou k tématu veřejného prostoru přispěje Vendula Svobodová, absolventka oboru Sociální geografie a regionálního rozvoje. Ve svojí práci se zaměřuje na téma veřejného prostoru a participace.

čtvrtek 21.10. 16:00
Procházka veřejným prostorem

Týden veřejného prostoru zakončíme procházkou po nejvýraznějších místech boskovického veřejného prostoru s architektem Petrem Ondráčkem, členem spolku SRAB. Procházka začne i skončí na panském dvoře v Prostoru, kde bude příležitost se na závěr celého týdne sejít, opéct si párky, dát svařák, kafe nebo dortík, a společně probrat, co jsme zjistili, co nás překvapilo a co se s tím dá dělat.

Doprovodný program

Online battle veřejného prostoru

Ne každý chce vyplňovat dlooouhý dotazník. Pro ty, kteří žijí na sociálních sítích, je tu největší souboj veřejného prostoru v Boskovicích všech dob! Souboj bude probíhat na kola. V každém kole se musíte rozhodnout, které místo si zaslouží být středobodem Boskovic a celého vesmíru, a které má shořet v zapomnění!

Dotazník

Jak různí lidé vnímají významná místa boskovického veřejného prostoru? Ptáme se, jak se po Boskovicích pohybujee, jestli se o boskovický veřejný prostor zajímáte a jak jej vnímáte.

Napiš to na chodník

Kam jinam napsat svoje aktuální dojmy z míst, která vás těší nebo trápí, než křídou na chodník. Vyfoťte svůj vzkaz, obrázek nebo komentář a pošlete do messengeru Pirátské strany Boskovice, nebo ho nechte jako překvapení pro náhodné kolemjdoucí. Křídy budou v dostatečném množství k vyzvednutí v knihobudce na náměstí.

 

Dokumenty