Vojtěch Sedlák

25 let
produkční

Vojtěch Sedlák

Jmenuji se Vojtěch Sedlák, je mi 25 let, jsem absolventem boskovického gymnázia a vystudoval jsem obor Hudební Management na JAMU v Brně. Momentálně se živím jako produkční. Přestože teď trávím většinu času v Praze, do Boskovic se velice často vracím, jsem v nich občansky aktivní a pečlivě sleduji zdejší dění.

Kandidovat do zastupitelstva jsem se rozhodl, protože mi záleží na tom, jak se v Boskovicích žije a jak zde probíhá spolupráce a komunikace mezi aktivními občany a radnicí. Přestože si nemyslím, že by situace na boskovické radnici byla kritická, jsou určité věci, kterým se Boskovice věnují málo, špatně, nebo vůbec. K nim patří například stěžejní téma komunikace vedení města s občany, transparentnost města v oblasti investic a ochota podílet se s občany na diskusi ohledně zásadních otázek.

Dalším velkým problémem, který podle mého názoru trápí Boskovice, je odliv mladých lidí do větších měst. Za tímto jevem stojí mimo jiné nedostatek kulturního vyžití zaměřeného na mládež. I z pozice dlouholetého pořadatele kulturních akcí se chci tedy zaměřit právě na tuto problematiku, zejména na absenci alternativního kulturního prostoru podporovaného městem.

Dalším tématem, kterému se chci věnovat, je drogová prevence namísto represivních opatření, a s ní spojené volnočasové aktivity mládeže. V tomto ohledu se chci zasadit zejména o podporu volnočasových center ze strany města.  

Ve volném čase se věnuji DJingu, hře na bicí, svým přátelům a kvalitnímu pivu.