ZAPOJ SE! Participativní rozpočet v Boskovicích

SETKÁNÍ O PARTICIPATIVNÍM ROZPOČTU
KDY: středa 3. 4. od 17:00 
KDE: budova městského úřadu (Masarykovo nám. 4/2), Velká zasedací místnost

(Zapoj se! událost na Facebooku zde.)

Máte dobré nápady? Myslíte si, že by si Boskovice zasloužily novou lavičku, dětské hřiště, odpadkový koš, stojan na kola, cyklostezku? A máte pocit, že zastupitelé na vás v těchto věcech nemyslí nebo to vidí jinak? 

Participativní projekt je ideálním způsobem, jak se do rozhodování o části městského rozpočtu zapojit. Zastupitelé by z městského rozpočtu vyčlenili určitou částku, která by byla určená jen pro vaše nápady a projekty. A o tom, co bude pro město prioritou v rámci této částky, byste rozhodovali jen vy. Na začátku byste přihlásili svoje projekty a pokud by zrovna ten váš získal dostatečnou podporu veřejnosti a uspěl ve velkém finále, byl by uskutečněn. 

Nejen Piráti prosazují participativní rozpočet i v jiných městech, někde probíhá už několikátý ročník. Například v Brně se v rámci projektu Dáme na vás! podařilo postavit taneční altán v parku, obnovit topolovou alej nebo postavit rozhlednu v oboře Holedná. O tom, jak celý systém funguje a jak by mohl fungovat právě u nás, přijede promluvit Tomáš Koláčný, zastupitel za Piráty na brněnském magistrátu.

 

Užitečné odkazy v participativnímu rozpočtu:
Více o participativním rozpočtu
Shrnutí prvních let fungování participativního rozpočtování v ČR
Tisková zpráva o fungování projektu Dáme na vás v Brně